Posted by: rojukene | september 20, 2010

Kuidas Maali mulle kakat pähe määris ehk palju-palju pilte

Nii on – mida rohkem on ringijooksmist, seda vähem tuleb blogisse postitusi. Aga ma olen nüüd äge ja teen ühe pika-pika sissekande 🙂

Algas kõik sellest, et ma ostsin omale Lushi poest hennat, nimelt tahvlitäie Caca Rouge’i (jah, “caca” on ka prantsuse keeles “kaka” mu teada) ja plaanisin minna Irisele külla, et ta selle mulle juustesse topiks, aga plaanidel on teadupärast kombeks muutuda ning nii saigi mu lihtsast juuksevärvimisprotseduurist ekstreemhennatamine. Ekstreem selles mõttes, et etteruttavalt võin öelda – kraanist tuleva sooja vee ja normaalse dušiga paigas on seda ikka kuradi palju lihtsam peast ära saada 😀 Aga kõigest järjekorras.

Juhtus siis nii, et laupäeva lõuna paiku sõitsime Maaliga looduskaunisse kohta, et natukene närvi puhata ja niisama hängida. Teate küll – sügis, värske õhk ja nii edasi. Noh, oli küll kaunis 🙂

Õunad olid niiiiii ilusad!

Mõni oli veel puu otsas kah.

Arooniapõõsast polnudki linnud veel tilgatumaks õginud...

Kui autost asju tuppa tassisime, passis tee peal mingisugune must koer, sellise kahtlustava näoga. Uurisin Maalilt, et mis Baskerville’ide koer see nisuke on. Ilmnes, et naabrite elukas, pidi üsna arg olema ja lähenema inimestele ainult selja tagant. Noh, Roju läks siis õue ja tegi jälle Loomade Isandat 😀 Ehk siis hõikasin magusal häälel: “Piniiii! Noh, pini! Tu-ule sii-ia 8D!” Elajas läks kohe rõõmsamaks, algul sörkis ettevaatlikult lont-lont-lont lähemale, siis julges mind juba nuusutada ja mõne minuti pärast tuli välja, et polnud ta midagi nii arg – tahtis mängida hoopis, nii et seda nägu 🙂 Ja siis oli juba teistpidi probleem, sest loom ei tahtnud koju minna, vaid otsustas ennast täpselt trepi ette mu jalge juurde lösakile visata, kui ma parajasti suitsu tegin… Lõpuks läks tal vist ikka kõht tühjaks, aga vahepeal tundus küll, et oi, meil on nüüd koduloom või midagi.

No ja õhtul siis kukkusime mäkerdama. Minu osaks oli põhiliselt paigal istuda ja Maalile õlut joota, sest henna hakkas kinnaste külge kuidagi palju paremini kui minu pähe… aga saime hakkama küll.

Tööhoos

Surprised roll is surprised. Väga Oluline Töövahend!

Peaaegu valmis!

Pipi ja Munapea

Protsessi käigus kulus ka veidikene õlut ära (see jura peab ikka päris mitu tundi peas olema ju) ja ma lubasin Birxile, et ma panen pildi sellest, mis ma ära jõin 🙂

KÕIK on head!

Kilkenny on Iirimaalt ja teised kaks on inglise õlled. Ostaks hea meelega teinekordki, kui nad ainult nii neetult kallid ei oleks 😦

Ükskord öösel saabus siis aeg see jama peast ära loputada. Kasutada oli mul saun, kopsik ja kauss – vesi tuleb sealmaal nimelt ainult kaevu seest. No ja kuna teised olid enne saunas käinud, oli veega veidi kitsas käes… See tuli muidugi alles poole loputamise pealt välja, sest ootamatu optimistina olin ma algul ressursse hinnates veendunud, et vabalt jagub nii sooja kui külma 😛 Kokkuhoidliku tegutsemise tulemusena suutsin nii umbes 15 liitriga hakkama saada, aga see ei olnud üldsegi lihtne. Möksimise ajal kipub see sodi peast maha kukkuma, aga kui päriselt püüda teda maha loputada, siis hoiab kümne küünega kinni… Õnneks lõppes kõik siiski õnnelikult ja ma ei pidanudki pesuväel üle kottpimeda õue tilkuma, ämbrid käes, kui väljas oli napilt +10 😀

Kuna henna töötleb juukseid edasi veel vähemalt päevakese pärast mahaloputamist, on lõpp-produkti pilt ka kõige lõpus. Kannatage veel 🙂

Järgmine päev algas rahulikult ja suhteliselt hilja, kuna mul on viimasel ajal jälle unega probleeme. Ja see on ikka eriliselt nõme, kui oled surmväsinud, aga no ei jää magama, tee või tina. Abiks ei olnud ka see, et ma olin targa inimesena peatsi teinud ukse poole – kogu aeg oli väherdes tunne, et ma olen voodis valepidi. Ja kuna ma olin selleks ajaks juba nii sooda, ei tulnud mulle kuidagi ka pähe variant, et tõstaks padja voodi teise otsa… Sealjuures oli tuba pime nagu urruauk – ma tõesti ei tea, MIKS mul nii vale olla oli, kui ma isegi ei näinud, kuspool uks, kus aken. Go figure.

Hommikusöök 🙂

Kas te olete vaablaste pesa näinud? Kui ei ole, siis ma kohe näitan:

Nagu pohmellis arhitekti sonimine...

Õudsed elukad. Ja välguga pildistamine neile ka ei meeldi, mis tähendab, et Roju tegi pärast klõpsu kohe paar kiiremat sammu sealt eemale 😀 Elu kiireim sprint on mul kah olnud just nimelt vapsikute eest ära joostes, aga sellest on juba päris palju aastaid möödas. Aga oi, kuidas ma ei salli neid… pöidlapikkused jõrisevad asteldega värdjad, kellel on kogu aeg paha tuju, uhh.

Lõunaks sõime seeni 🙂

Vahepeal leidsin omale uue sõbra kah. Oli teine päris kopsakas 🙂

Sõber ühelt poolt...

...ja veidi teise nurga alt kah.

Kui õhtul Tartusse sõitsime, oli taevas nagu sulakuld. Õhkasin, et tahaks pilti teha, aga väga nagu ei viitsinud kah hakata kotist fotokat otsima. Lõpuks oli ikka nii, et sõitsime nõksu maad tagasi ja ma tormasin kaadrit püüdma, aga nagu päikseloojanguga ikka, läks ka see kiirelt ära. Paar pilti ikka sain, aga see pole SEEEE…

Vana veski

Duubel 2

* * *

No ja kogu selle püha ürituse tulemusena olen ma nüüd sihuke:

Murrrrrrrrr 🙂

Palun tähelepanu pöörata ka huultele – see on palsam, mis ma ise tegin, oma väikeste valgete näpukestega 🙂 Kui leian kuskilt normaalse hinnaga algmaterjale, teen veel, sest see oli liiga lahe.

Mis värvi puutub, siis henna on igas valguses ise tooni, selle pildi peal paistab lambivalgus mulle üsna otse pähe. Üldiselt on nad veits tumedamat karva, aga idee saab kätte 🙂 Mõne kuu pärast, kui juured on välja kasvanud, tuleb ilmselgelt uus hennalaks, mis süvendab tooni veelgi. Me likey!

Advertisements

Responses

 1. päris nummi! kuidas sa kaela puhtaks said? üldjuhul soovitatakse värvimise ajal mingi asi õlgadele panna – pluus ja kael jäävad puhtamad.

  • kaela ja pluusiga ei juhtu tegelikult mitte midagi. kaelanahk on nimelt selline, mis hennat naljalt külge ei võta. mul on pikad juuksed, mida hennatan täiesti kõrvalise abita juba mitu aastat ja ma pole iialgi vaevunud oma kaela ega pluusi kuidagimoodi kaitsma (noh mõned määrivad vaseliiniga kokku jms, aga minu meelest täiesti mõttetu tegevus). ja ma kasutan BAQ (body art quality) hennat. isegi kui jääb õrn oranzhikas toon kaelale, siis järgmise päevaga on see sealt kadunud.

   • Kuule, Sina oled hull spetsialist sellel alal – selle Cacaga oled ka kunagi värvinud? Et noh, võrrelda teiste variantidega või nii…

   • ei, ma olen nii hull spetsialist, et ma alla puhta BAQ henna üldse jutule ei võtagi… nii et nende cacadega puudub igasugune kogemus.

  • Ma olin kaval – võtsin kohe sihukese vana ja väsinud särgi 😉 Ja ei jäänud tõesti kaelale mingeid plekke, aga pärast pähemäärimise lõppu tõmbasin ma suht kohe niiskete salvrätikutega naha pealt selle jama maha kah.

   Also: wtf, miks ma pole meili peale teateid saanud, et keegi mu blogis kommimas on käinud… Tavaliselt nagu tuleb ikka ja ma olingi juba imestunud, et miks nii vaikne 😀

 2. Oi, kas sa oled alla võtnud? Näed viimasel pildil ja tegelikult ka eelmistel saledam ja kuidagi õrnem naiselikum välja. Väga kena!!

  • Ei ole, ma photoshoppisin lihtsalt 150 kilo maha pildilt. Tõsijutt.

 3. Oot, nii palju sa küll ei kaalu, ei ole mõtet nii sarkastiline olla. Mina mõtlesin seda komplimendina…Kui sa seal kusagil 130 kg kaalusid, siis see on max? Praegu tundub ikka kõvasti vähem nende piltide järgi. ma tean, see ei ole kerge, alla võtta, mu õde nägi kõvasti vaeva peale lapse saamist.

  • Otsapisikene, sarkasm ei meeldigi? No mida kuradit sa siin blogis siis teed? Jumal hoidku, kui sa oled kõike puhta kullana võtnud…

   Üleüldse – palju ma kaalun, on ainuüksi mu enda asi, kas sulle ei tundu?

 4. Eiei, sarkasmi vastu mul ei ole iseenesest midagi. Lihtsalt kui teen komplimendi ja siis sarkastiliselt vastatakse, siis tundub see kuidagi kummaline. Ei ole puhta kullana võtnud, no worries. No see ei ole ainult sinu asi kui palju sa kaalud, see on ikka teiste asi ka natukene, kellega suhtled jne. Viimane kord kui sind nägin oli vahe ikka väääga suur sellega, mis siin piltidel. Tahtsin öelda, et oled tublisti vaeva näinud ja see on ennast ära tasunud. Paljud ei suuda alustadagi. Kui samas vaimus jätkad siis läheb võibolla kõik jälle korda!?

  • Minuga ongi kõik korras ning ma olen jätkuvalt veendunud, et mu kaalunumber puudutab ainult mind ennast. Ja see ei olnud sinu poolt mingi kompliment, see oli kõige pesuehtsam trollimine 😉

   Püüa vahelduseks millestki muust mõelda, eks.

 5. Nõuan järgmise mökerdamise õigust. XD

  Tegelikult võib isegi nii teha, et tassime näiteks Maali ka minu juurde, nelja käega saab ehk selle töö veel kiiremini tehtud.

  Väga mõnus toon jäi ja tundub et tõesti läheb järjest intensiivsemaks!

  • Ee… noh, kuidas seda nüüd öeldagi – Maali väljendas väga tugevalt oma absoluutset vastumeelsust üldse kunagi enam seda Cacat näpuotsagagi puudutada… nii et järgmise hennamöksimise õigus kuulub ainuisikuliselt Sulle, kallis! 🙂

 6. Mis tähendab trollimine? Täiesti siiras küsimus. Ma tõesti ei tea, võimalik, et tegemist mingi väga levinud väljendiga, mis minust mööda läinud.

 7. Hmm, sa vist natu rumal tüdruk kui üritad siin märku anda, et oh mind lolli, et miks ma ei googeldanud. Esiteks kui sinul on eestikeelne sõna, mille tähendusest mul aimugi ei ole, ei hakka ma seda proovi pärast inglisekeelseks muutma 😀 Eeldasin, et tegemist eestikeelse slängiga. Teiseks…Tahtsin jah emotional responsi saavutada 😀 Komplimenti tehes ikka mõtled, et siis teisel hea meel. Aga sa oled hoopis teistsugune inimene, mulle hakkab tunduma, kui me arvasime. Sarkastiline ja kibestunud, näes kõiges halba.

  • Kui ei meeldi, ära söö, aga ära tule mulle minu enda blogis õpetama, kuidas on õige ja hea.

 8. Arusaadav…Lihtsalt…Sa meeldiksid mulle…Kui oleksid sale. Võiksid ju arvesse võtta minu kui väga sinu tüüpi ja maitse mehe arvamust.

  • Misasja, sa oled pikk, tumedat verd ja hästi loll? No selge, seda ma kahtlustasingi 😀

   Saa palun aru, ma elan oma elu täpselt nii, nagu ma õigeks pean. Ei võta ma kaalus alla ega juurde seepärast, et äkki kellelegi meeldin ma nii rohkem, nagu ma ka ei lõika seepärast juukseid või ei osta vastavaid riideid.

   Kui mulle oleks oluline, mida mingid minu jaoks suvalised inimesed minust mõtlevad, siis ma oleksin selline Hea Tüdruk, kes püüaks kõigile meele järele olla. Aga ma ei ole. Sina oled mu juba peaaegu afektiseisundisse suutnud viia, sest sa kujutad ilmselt ette, et annad mulle oma arust ilgelt hüva nõu. Tegelikkus minu jaoks on sellest kaugel, lihtsustatult – sa käid siin lihtsalt mu kallal tänitamas ja seda minu enda isiklikus ruumis.

   Et noh, kui ei taha saada päriselt mürgiseid vastuseid (jah, siiani olen ma ennast tagasi hoidnud), siis ole hea ja ära enam arva, et sinu arusaam elamisest on kuidagi parem ja õigem kui minu oma. Targutajaid ma ei salli.

 9. Okei, läksin liiale…Saan aru…Olen ka selline otsekohene inimene nagu sa isegi tundud. Mõnikord ei mõtle ma teiste tunnetele vaid räägin seda, mis tunnen. Kuigi see sind tõenäoliselt ei huvita – minu siirad vabandused. Olen jah pikk, tume ja selline, nagu sina siin blogis oled näiteks toonud oma maitsena. Võimalik, et ka loll ja pean oma taktitunde kallal tööd tegema. Ära pikka viha pea, kuigi oled ilmselgelt solvunud minu käitumisest. Järgmine kord kui kohtume, kui jälle Tallinnas oled, siis tulen tutvustan ennast. Siis saad mulle näkku öelda, kui loll ma olen. jk Mis arvad sellest? Eelmine kord kui kohtusime aasta või poolteist tagasi, vaatasid küll mitu korda minu suunas. Arvan, et võiksime rääkida?

  • Ma olen liiga palju kohanud inimesi, kes teavad minust paremini, kuidas minu elu elada. Ja taktitunde vohavuse üle sa kah just kurta ei saa. Aga üldjoontes – vabandus vastu võetud, viha ei pea.

   Mis puutub kohtumisse… oled märkinud, et oleme korduvalt viibinud samas seltskonnas, aga mul ei ole siiani vähimatki aimu, kes sa oled. Kui rääkida tahad, siis üleval paremas nurgas on mu meiliaadress, töötab ka MSN-ina, Tallinna-tulekut ei ole lähemal ajal mul küll plaanis.

 10. *röögib naerda*

 11. igatahes meeldid sina mulle järjest rohkem. just see kuidas sa rahulikuks jääd ja viisakaks, kuigi ütled, et oled ärritunud ja käin sulle närvidele. see ongi naiselik. mis see nirti siin röögib, aru ma ei saa. temas puudub igasugune naiselikkus, see neiu on minu ja ka mu sõprade arust täiesti labane mutt. igatahes ma siia enam ei kirjuta, kui kohtume, siis räägime, eks sa siis ise otsustad, kas tahad suhelda või mitte. ma ei hakka msni ka lisama, sest see oleks ebaaus kui mina tean, kellega räägid ja sina ikkagi mitte. btw kohtusime me rock cafes. ja siis kui ühe meie ühise tuttavaga olid kohtusime teist korda. mõttetu siia kirjutada seda, kuna tundub, et sa ei mäleta. oli ka omajagu aega tagasi see…

 12. Mida vittu @janno.

 13. *ühineb nirtiga*

 14. […] https://rojukene.wordpress.com/2010/09/20/kuidas-maali-mulle-kakat-pahe-maaris-ehk-palju-palju-pilte/ janno […]


Räägi mulle midagi...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: