Posted by: rojukene | oktoober 29, 2009

Ööpäevas peaks rohkem tunde olema…

…jälle kipub väheks jääma nimelt. Täna hommikul käisin opieelset vereanalüüsi andmas ja muuhulgas otsustasin ka unerohu retsepti küsida. Mingitel hetkedel oleks väga vaja. Välja pole veel ostnud, aga lugesin netist infolehte:

Depressioon. Uinutite kasutamine ei ole soovitatav psüühiliste haiguste korral. Sarnaselt teistele uinutitele tuleb ettevaatlik olla zolpideemi manustamisel depressiooninähtudega patsientidele. Kui esinevad enesetapumõtted, tuleb patsiendile tahtliku üleannustamise ärahoidmiseks ravimit kätte anda võimalikult väikestes kogustes.

Psüühilised ja “paradoksaalsed” reaktsioonid. Uinutite kasutamisel võib tekkida rahutus, unetuse süvenemine, ärevus, ärrituvus, agressiivsus, meelepetted, vihahood, luupainajad, hallutsinatsioonid ja käitumishäired. Sellisel juhul tuleb ravimi kasutamine lõpetada.

Zolpideemi kasutamine võib põhjustada pearinglust, uimasust, iiveldust, oksendamist või peavalu. Sporaadiliselt on esinenud mäluhäireid, luupainajaid, öist erutuvust, depressiooni; diploopiat, joobumuse tunnet, ataksiat, treemorit, suukuivust, kõhulahtisust. Võib tekkida anterograadne amneesia, mille risk suureneb koos ravimi annuse suurenemisega. Amneesiale võivad kaasneda käitumishäired.

Ja kui piisavalt palju seda süüa ning viina peale juua, on päris hea šanss kooma langeda, juhhei. Infolehed pakuvad ikka nii palju morbiidset rõõmu, antud juhul eriti see viimane lõik.

Ülevaatusel käisin kah ära. Kuradi kallis oli, 535 krooni tahtsivad saada mu käest… Stabikavarda puksid tuleb välja vahetada ja üks numbrituli kah, muidu käras küll. Pidurite kohta ei öeldud midagi, aga mul on endal tunne, et kuidagi nõdravõitu teised viimasel ajal. Kaks aastat jälle muretu selle koha pealt igatahes.

Avastasin ka tugeva miinuse kodus töötamise osas – kui poes töökaaslasele otsa koperdada ja naeratades märkida, et vahi, isegi kolleegi ei tunta enam ära, peegeldub inimese silmis siiras hämmeldus ning viisakas küsimärk. Kui ennast tutvustasin, siis tuli ikka meelde… Noh, vähemalt palka mäletavad nad mulle veel maksta õnneks. Ja mu otsesed ülemused suudavad kah mu eksistentsi meeles pidada, nii et kõik pole veel kadunud.

Nüüd peaks veel kõvasti tööle pihta andma, homme on ühe suure asja tähtaeg. Sisetunne ütleb, et päris valmis ikka ei jõua, aga noh-jah. Ja siis on mul veel see kuramuse saksa keel teha… Eile läks umbes kolmandiku kodutöö peale 4 tundi, loeng on õnneks alles laupäeva hommikul, nii et jõuab veel.

Ja kell 20.30 siis telekas lahti ja Kanal2 peale, tänase saate tiiserit näeb siit. Õnneks ma ei näegi seal välja kole kui tuumatalv, vähemalt mitte omaenda tagasihoidliku arvamuse kohaselt (vahemikus 1:40 – 1:48 on Roju kah kaadris).


Responses

  1. Kas sul on ülevaatus iga kahe aasta tagant? Kas see seondub kuidagi auto vanusega?

    • Jah, vanusega neh. Üle 10 aasta vanustel autodel on ülevaatus iga-aastane protseduur, alla selle on iga kahe aasta tagant. Päris uute kohta ma ausalt öeldes ei teagi, pole kunagi seda infot vaja läinud.

  2. öösiti erutuda ja joobuda polegi väga sitt valik.

    • Nojaa, aga anterograadse amneesia jätaks ehk välja… 🙂


Räägi mulle midagi...

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: